RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: WOT pomaga policji w kontroli osób na kwarantannie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontrolują osoby, które zostały poddane kwarantannie i udzielają im niezbędnej pomocy, między innymi kontaktując ich z instytucjami pomocowymi. Od dziś (23.03.) policji pomagać będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Na chwilę obecną dwunastu żołnierzy 52. batalionu lekkiej piechoty z Komorowa, będzie wspierało policjantów w powiecie ostrołęckim, z czego sześciu w samej Ostrołęce mówi Aneta Szczepaniak rzecznik prasowy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zadaniem naszych żołnierzy będzie wsparcie policji podczas rutynowych kontroli osób przebywających na kwarantannie czy przestrzegają tego zalecenia.

Jak mówi podkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, kwarantanna przebiega bez żadnych incydentów:

– Na pochwale zasługuje fakt, że jak dotąd wszystkie osoby poddane kwarantannie stosowały się do zaleceń sanepidu. Jednocześnie informujemy, że dla osób, które nie będą przestrzegały obowiązujących zaleceń dotyczących kwarantanny, ędą prowadzone czynności w kierunku wykroczeń. A w niektórych sytuacjach nawet przestępstw.

Obecnie w powiecie ostrołęckim stwierdzono tylko 3 przypadki koronawirusa, 12 osób podanych jest kwarantannie, a ponad 560 objętych nadzorem epidemiologicznym.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *