RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. WSAP będzie kształcić urzędników powiatu. Podpisano porozumienie [FOTO]

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce podpisała porozumienie ze starostwem powiatowym. Za sprawą dokumentu zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów a co roku jeden z pracowników starostwa za darmo będzie mógł się kształcić w placówce. Porozumienie podpisano dziś w WSAP’ie. 

Jak mówili zebrani na spotkaniu, ostrołęckie starostwo powiatowe z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce współpracuje od czasu jej powstania a dokument ma jedynie wartość symboliczną. Jednak na spotkaniu poinformowano, że od nowego roku akademickiego w placówce uruchomiony zostanie kierunek Samorządowa działalność socjalna, na którym studenci będą się kształcić na przykładach lokalnych gmin.

WSAP zaoferował również starostwu, że co roku jeden z pracowników będzie mógł nieodpłatnie uczyć się na kierunku licencjackim, albo dyplomowym. Kandydata wytypować mają władze samorządu. 

– Zatrudniamy różnych specjalistów, geodetów, budowlańców, po komunikacji, po finansach, ale jest taki kierunek, którego praca w administracji wymaga więc kierunki proponowane, także w studiach podyplomowych, przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej są na pewno cenne i jest tańsza możliwość zdobycia dodatkowego wykształcenia niż podróżowanie po kraju – mówił podczas spotkania starosta powiatu ostrołęckiego, Stanisław Kubeł.

Podpisanie porozumienia odbyło się dziś (7.06) w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × one =