RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wybrano wykonawcę projektu obwodnicy miasta

Firma Multiconsult Polska złożyła najkorzystniejsza ofertę na projekt obwodnicy Ostrołęki w ciągu DK53. Do przetargu stanęło siedem firm z całej Polski. 

28 sierpnia 2019 r. odbyło się otwarcie 7 ofert, które wpłynęły w postępowaniu. Najniższą ofertę na kwotę 2 847 511,50 zł brutto złożyła firma Transprojekt – Warszawa Sp. z o.o., natomiast najwyższą firma Mosty Katowice Sp. z o.o. na kwotę 4 532 285,55 zł brutto przy budżecie Zamawiającego wynoszącym 2 496 900,00 zł brutto.

Po przeanalizowaniu ofert pod kątem merytorycznym i cenowym okazało się, że najkorzystniejszą jest oferta złożona przez Multiconsult Polska Sp. z o.o., która zaproponowała cenę 2 931 090,00 zł. Pozyskanie dodatkowych środków finansowych pozwoliło dokonać wyboru tej oferty.

Zakładamy, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w listopadzie 2019 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 35 miesięcy od daty jej  zawarcia (w tym złożenie wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach po 18 miesiącach od podpisania umowy). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w listopadzie 2022 rmówi Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału GDDKiA. 

Rozstrzygnięty przetarg to trzecie podejście do realizacji inwestycji. Dwa poprzednie zostały unieważnione z uwagi na oferty przekraczające budżet.

Zgodnie z ogłoszonym harmonogramem w 2023 roku powinien zostać ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Obwodnica powinna powstać do 2027 roku.

Sebastian Kamiński/pg

1 komentarz

  1. hahah Odpowiedz

    szybko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *