RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wyciek substancji ropopochodnej na Czeczotce [AKTUALIZACJA]

Nieustalona substancja ropochodna została zauważona na ostrołęccej rzece Czeczotka. Działający na miejscu strażacy ustawili zaporę do wyłapania zanieczyszczenia.

Jak podaje ostrołęcki ratusz “Na miejscu przyczynę wycieku ustalają m.in. przedstawiciele służ mundurowych, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Ostrołęce, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego”.

Aktualizacja, godz. 13:30:

O szczegółach mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy Komendanta Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce:

– Był gwałtowny opad deszczu i widocznie gdzieś podmyło coś z gruntu. Deszcz czasami coś tam wypłukuje do rzeki czy kolektora. Czasami śladowe ilości takiego rozwodnienia się pojawiają. 

Działania strażaków prowadzone są w dwóch miejscach:

– Postawiliśmy w dwóch miejscach zapory sorpcyjne, czyli takie które zbierałyby ten filtr. Takie zapory zostały postawione na ujściu rzeki Czeczotki do Narwi oraz w okolicach mostka przy alei Wojska Polskiego. Działania trwają, ale nie ma tego dużo. Praktycznie to wypłynięcie zanika.  

Swoje działania strażacy planują podtrzymać do jutra, wtedy to mundurowi ocenią sytuację – jeśli zagrożenie zanieczyszczenie zostanie usunięte, strażacy zakończą działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 2 =