RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wypadek w Kordowie – prokuratura skierowała akt oskarżenia. Oficjalny komunikat

Jak informowaliśmy na początku października, Prokuratura Rejonowej w Ostrołęce postawiła zarzuty osobom uczestniczącym w wypadku, który miał miejsce w Kordowie 27 marca – zginęły w nim dwie dziewczynki w wieku 6 lat i 6 miesięcy. Zarzuty usłyszała między innymi matka dzieci, Ewa B.  Dzisiaj, 17 października, akt oskarżenia został skierowany do sądu. 

Oficjalny komunikat Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce:

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 27 marca 2019 r. w miejscowości Kordowo i skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Ewie B. i Przemysławowi K. W wyniku zdarzenia drogowego śmierć na miejscu poniosły dwie dziewczynki, jedna w wieku około 6 lat oraz druga niespełna dwóch miesięcy.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Ewa B. [36l.] została oskarżona o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób że kierując samochodem marki Opel Zafira niewłaściwie obserwowała jezdnię oraz nie dostosowała prędkości i techniki jazdy do warunków drogowych, w celu uniknięcia zderzenia z pojazdami znajdującymi się przed nią, zjechała na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym marki Renault wraz naczepą kierowanym przez Przemysława K., w wyniku którego obrażeń ciała skutkujących zgon na miejscu wypadku, doznały dwie małoletnie dziewczynki., które jechały razem z Ewą B.

Oskarżonym w tej sprawie został również kierowca ciągnika siodłowego Renault wraz naczepą, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego Przemysław K. [35l.], którego oskarżono również o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez prowadzenie pojazdu z nadmierną prędkością i nie dostosowanie techniki jazdy do warunków drogowych. Zachowaniem swoim przyczynił się do zderzenia z pojazdem marki Opel Zafira, kierowanym przez Ewę B. i śmierci małoletnich pasażerek pojazdu Opel.

Podstawą aktu oskarżenia były przede wszystkim opinia biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Ewa B. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Przemysław K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wypadek w Kordowie – zginęły dwie dziewczynki

Do wypadku doszło w godzinach porannych, 27 marca. Około godz. 8.50 kierująca pojazdem Opel Zafira Ewa B. wraz z dwójką dzieci jechała w kierunku Ostrołęki. W tym samym kierunku, w którym poruszała się Ewa B., przed jej pojazdem stały dwa samochody, których kierowcy zamierzali skręcić w lewo w kierunku msc. Stepna Stara. Ewa B. nie zatrzymała się za stojącymi samochodami, tylko zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym od strony Ostrołęki w kierunku Różana pojazdem ciężarowym marki Renault. Na miejscu zginęły dwie córki kobiety, natomiast Ewa B. została odwieziona do szpitala w Ostrołęce. Dzieci znajdowały się w na tylnej kanapie pojazdu, dwumiesięczna Liliana w foteliku/nosidełku, natomiast sześcioletnia Laura w siedzisku. Obie dziewczynki były przypięte pasami bezpieczeństwa.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 3 =