RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wystawa prac artystów z Meppen na 25-lecie partnerstwa miast [FOTO]

Rzeźby, malarstwo, fotografie oraz prace graficzne artystów z Meppen są dostępne dla widzów w Galerii Ostrołęka. Dzieła niemieckich artystów prezentowane są z okazji 25-lecia partnerstwa miast. Wczoraj (5.09.) odbył się wernisaż wystawy.

25 lat temu w Meppen powstało stowarzyszenie, którego głównym celem było zorganizowanie partnerstwa z miastem Ostrołęka. Przez te ćwierć wieku relacja miast zaowocowała wieloma wspólnymi przedsięwzięciami, między innymi wystawą w 1995 roku, którą Galeria Ostrołęka zorganizowała w ramach prezentacji prac artystów z Meppen, lub prezentacja prac z Pleneru Kurpiowskiego, która miała miejsce w Niemczech.

– 25 lat to bardzo długi okres czasu. Współpraca naszych miast jest bardzo intensywna. Obrazuje się między innymi w sporcie, gospodarce czy oczywiście dziedzinie sztuki. W tym roku jest to druga wystawa spowodowana partnerstwem, a do tej pory było ich cztery. Trudno stwierdzić, którzy artyści są bardziej utalentowani, gdyż w sztuce nie ma konkurencji, ważne jest wyrażanie osobowości – mówił podczas wernisażu wystawy Anna Solbach z Meppen.

Wernisaż wystawy “Artyści z Meppen” odbył się wczoraj. Prace niemieckich artystów będzie można podziwiać do końca października. Dodatkowo zostanie im również zostanie poświęcony w całości Ostrołęcki Festiwal Fotografii, który odbędzie się w październiku.

Mateusz Święcicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *