TwitterFacebook

Ostrołęka: XIX Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła przeszedł do historii

Podczas tegorocznej edycji konkursu zaprezentowano 30 dzieł amatorów filmowego rzemiosła. Decyzją jury w składzie Maciej Makowski, Zbigniew Maziarz, Tomasz Szafrański nagrodę Grand Prix zdobył film „Kaszalot” w reżyserii Artura Michalika.

Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się nagrody Grand Prix. W zasadzie na nic specjalnego nie liczyłem, bo ten film już trochę festiwali objechał i nie zrobił kariery pod kątem nagród. Jest to dla mnie duże zaskoczenie i bardzo się ciesze – mówi Artur Michalik.

Publiczność zgromadzona na sali także nagrodziła jeden z filmów. Decyzją widzów nagroda publiczności trafiła do „Ostatniej szansy” w reżyserii Jakuba Grada.

Jak zaznacza Maciej Makowski, jeden z członków jury w tych konkursach nie chodzi o przyznawanie nagród.

Najważniejsze jest i to nas najbardziej cieszy, że młodzi ludzie rozwijają swoje pasje, robią filmy. Robią je różnymi środkami, widać że niektórzy mają dostęp do większej ilości sprzętu i gromadzą środki na te filmy. Niektóre filmy są skromniejsze, co nie znaczy, że gorsze. Filmy były zróżnicowane, realizowane różnymi środkami, różne gatunkowo – wyjaśnia Maciej Makowski, członek jury festiwalu.

Zdobywca Grand Prix i trzy pierwsze miejsca w XIX edycji festiwalu:

Grand Prix – „Kaszalot” w reżyserii Artura Michalika.

I miejsce – „Postrzałek” w reżyserii Piotra Pluty.

II miejsce – „Film autobiograficzny” w reżyserii Artura Syczyńskiego.

III miejsce – „Krzyk” w reżyserii Tomasza Ruczyńskiego.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *