TwitterFacebook

Ostrołęka: XXI Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej [FOTO]

XXI Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej po raz kolejny przyciągnął do Ostrołęki wielu gości. W tym roku wzięło w nim udział 19 placówek m.in. z Tykocina, Białegostoku, Łomży, Ostrowi Mazowieckiej, Zabrodzia i Brańszczyka. Wydarzenie rokrocznie gromadzi dużą publiczność i zachęca do kreatywności, a także prezentacji swoich umiejętności artystycznych.

To spotkanie służy temu, aby mieszkańcy domów pomocy społecznej i środowiskowych domów terapii zajęciowej mieli okazję spotkać się, porozmawiać i wystąpić dla siebie nawzajem na scenie. Dzięki temu osoby borykające się z niepełnosprawnością mogą zapomnieć o codziennych dolegliwościach i cieszyć się z chwili obecnej, z radości, uśmiechu i spotkania z innymi – mówiła Grażyna Piersa, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce, organizator wydarzenia.

Odbiorcami występów była m.in. młodzież z ostrołęckich szkół. Uczniowie przez cały czas byli na trybunach, oklaskiwali, klasy się zmieniały, a młodzież wciąż była obecna, z czego bardzo się cieszymy, bo w sposób wyjątkowy ożywiała nas – dodaje Grażyna Piersa. Wielu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce wzięło udział w wydarzeniu jako wolontariusze, opiekując się przybyłymi gośćmi.

Przegląd odbył się pod hasłem „Pożegnanie lata 2018 – Tworzymy dla Niepodległej”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 osób.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *