RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Z Syberii na Kurpiowszczyznę dla edukacji [FOTO]

Usola Syberyjskiego na Kurpiowszczyznę. Ponad 6,3 tysięcy kilometrów pokonała rosyjska młodzież, aby odwiedzić II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. W ramach projektu „Razem dla Edukacji” goście zwiedzą ratusz i muzea oraz uczestniczyć będą w codziennych zajęciach licealistów.

Projekt „Razem dla Edukacji” ma na celu zachęcenie młodych ludzi do nauki języka polskiego i poznania naszego dziedzictwa narodowego. Jest to również okazja do nawiązywania nowych przyjaźni.

Młodzież pokonała ponad 6 315 kilometrów, ale nasze otwarte serca sprawiły, że możemy dziś tu siedzieć jeden obok drugiego – mówił wczoraj (9.12) Wojciech Domański, dyrektor II LO w Ostrołęce podczas uroczystości witającej gości z Rosji.

Syberyjska delegacja składa się z dwóch nauczycielek, opiekunek i sześcioro uczniów w wieku gimnazjalnym. Do czasu pobytu w Ostrołęce mieszkać będą w domach rodzinnych uczniów II LO.

– Przyjęliśmy taką zasadę, że jedna rodzina bierze jednego ucznia. Widząc zaangażowanie naszej młodzieży, która przyjęła gości, ich relacje z gośćmi to projekt zapowiada się bardzo obiecująco – mówił Jan Mirończuk, nauczyciel II LO.

Młodzież z Usola Syberyjskiego w Ostrołęce zbawi do 13 grudnia. Przez ten czas odwiedzą Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Urząd Miasta w Ostrołęce. Uczestniczyć będą w zajęciach lekcyjnych podopiecznych II LO oraz poznają Warszawę. Poniżej kilka zdjęć z przywitania gości w ostrołęckiej szkole.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *