TwitterFacebook

Ostrołęka: Zachęcali młodszych uczniów do podjęcia nauki w ich szkole [FOTO]

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli okazję zapoznać się dziś (11.03) z programem ostrołęckich szkół średnich. Podczas I Forum Edukacyjnego zorganizowanego w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, placówki przedstawiały swoje najciekawsze sposoby na przygotowanie ucznia do przyszłego zawodu.

Rok szkolny 2019/2020 będzie wyjątkowy. Tego roku o miejsca w szkołach ubiegać się będą zarówno absolwenci gimnazjów jak i szkół podstawowych. Szacuje się, że do techników, liceów i innych szkół średnich startować będzie dwukrotnie większa liczba kandydatów. Zdaniem wiceprezydenta Ostrołęki, Macieja Kleczkowskiego, miasto jest gotowe na przyjęcie nowych uczniów. Jednak decyzja dokąd trafią leży już po ich stronie a I Forum Edukacyjne miało ułatwić jej podjęcie.

Licea, technika i szkoły branżowe, starały się w najatrakcyjniejszy sposób przedstawić swoje placówki i kierunki w nich realizowane a pracodawcy opowiadali o zaletach pracy w danym zawodzie. Ostrołęckie szkoły walczyły o uczniów również na scenie. Uczestnicy Forum Edukacyjnego mogli zobaczyć występy między innymi uczniów II Liceum Ogólnokształcącego, Juli Mroczkowskiej, Pauliny Gutowskiej i Jakuba Grześkowicza, którzy wykonali utwór instrumentalny na trąbce i saksofonie, czy pokaz samoobrony w wykonaniu wychowanków Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.

I Forum Edukacyjne zastąpiło Prezentacje Edukacyjne, które przez 16 lat organizowane było przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *