TwitterFacebook

Ostrołęka: Zaginął ślad po 53-latku, który wszedł do Narwi. Trwają poszukiwania

Od wczoraj (18.03) służby ratownicze poszukują 53-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie wszedł do Narwi. Strażacy przeszukali już wodę w okolicach ostrołęckiego portu i brzeg rzeki. Ostrołęczanin wyszedł do pracy około godziny 8:00 i nie wrócił już do domu.

Ślady na brzegu w okolicach nowego mostu wskazują, że zaginiony wszedł do wody. W związku z tym, nasze poszukiwania skupiają się głównie na przeszukaniu Narwi, w dół rzeki. Działamy już specjalistycznym sprzętem, przeczesujemy dno rzeki, jedzie do nas specjalna grupa płetwonurków, ale oczywiście wciąż sprawdzamy również tereny nabrzeżne. Z naszej strony wystosowaliśmy 10 osób, 3 samochody, mobilne centrum poszukiwań z GPS-ami, które są używane przez ratowników, którzy za pomocą metody szybkich trójek przeszukują teren – poinformował nas jeden z ratowników.

Ostrołęczanin nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną od czasu wyjścia z domu. Wczoraj po godzinie 16:00 bliscy zaginionego poinformowali o jego zniknięciu. Według ustaleń policjantów z Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce, mieszkaniec Ostrołęki mimo, że wyszedł do pracy to jej nie podjął. Trop znika wraz z monitoringiem miejskim, z którego wynika, że mężczyzna skierował się w kierunku Narwi. Tam ślad się urywa.

Policjanci wraz ze strażakami, Grupą Ratowniczą Nadzieja oraz Państwową Strażą Rybacką przeszukiwali wczoraj ostrołęcki port, brzegi rzeki oraz samą Narew. Wczorajsze (19.03) poszukiwania były prowadzone do godz. 19.30. Dziś już od godziny 8 służby zebrały się żeby je kontynuować. – Państwowa Straż Pożarna wraz z Ochotniczą zadysponowała 15 strażaków, 2 łodzie oraz jedzie do nas sonar z Legionowa, który powinien dotrzeć w najbliższym czasie. Będziemy kontynuować poszukiwania zarówno z powierzchni wałów jak i samej rzeki – powiedział oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, mł. bryg. Robert Chodkowski.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji 53-letni zaginiony to pracownik Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *