RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Zakończenie forum i rozstrzygnięcie konkursu dla przyszłych weterynarzy [FOTO]

Dużo nowej wiedzy i zapału do dalszego rozwoju przyniosło I Forum Szkół Kształcących Techników Weterynarii. Oprócz zakończenia spotkania w Zespole Szkół Zawodowych numer 2 w Ostrołęce, wczoraj (23 marca) rozstrzygnięty został też VI konkurs weterynaryjny „Zwierzęta małe i duże”.

W ostatni piątek i sobotę (22-23.03) uczniowie kształcący się na kierunku weterynaryjnym, mieli okazję znacząco poszerzyć swoją wiedzę branżową. W ramach I Forum Szkół Kształcących Techników Weterynarii przedstawiciele firm związanych z weterynarią i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dzielili się swoim doświadczeniem i najnowszymi nowinkami technologicznymi z młodzieżą. Podczas wykładów poruszonych zostało wiele tematów, a każdy z nich wysłuchany został przez uczniów ośmiu szkół z województw mazowieckiego, podlaskiego i łódzkiego. Zdaniem wicedyrektor placówki i organizatorki forum, Agnieszka Murach – wydarzenie odniosło ogromny sukces.

– Po rozmowach z uczestnikami wiem, że forum odbiło się bardzo pozytywnym echem, więc mamy już motywację żeby kontynuować w następnym roku. Firmy powiedziały, że pomogą, szkoły chcą współpracować. Dało to nam wiele pozytywnej energii żeby kontynuować to dla uczniów, bo na prawdę warto – mówiła wicedyrektor.

W sobotę ogłoszono również wyniki VI edycji konkursu „Zwierzęta małe i duże”. Uczestnicy rywalizowali pojedynczo, ale liczone też były punkty każdej 5-osobowej drużyny reprezentującej szkołę. Jak twierdzi laureatka pierwszego miejsca, Wiktoria Mielnicka z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr. 7 w Łomży, pytania konkursowe były trudne, jednak wystarczyło odpowiednio się przygotować. – Przygotowywałam się prawie miesiąc. Ciężko uwierzyć, że udało mi się zająć pierwsze miejsce. Szczególnie trudne były pytania otwarte. Były bardzo specjalistyczne i jeszcze nie mieliśmy tych tematów, które poruszały pytania, ale jakoś to poszło – powiedziała zwyciężczyni.

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu.

Indywidualnie
I Miejsce – Wiktoria Mielnicka – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
II miejsce – Dominika Szklarczyk – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie
III Angelika Gromadowska – Zespół Szkół w Mińsku Mazowieckim

Drużynowo
I Miejsce – Zespół Szkół w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie
III Miejsce – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

Mateusz Święcicki


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *