RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Zakończyło się I Diecezjalne spotkanie Zelatorów Kół Żywego Różańca

Zelatorzy Kół Żywego Różańca spotkali się w Ostrołęce na pierwszym diecezjalnym dniu skupienia. W sobotę 23 marca do parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce przybyły osoby, które na co dzień podejmują modlitwę różańcową. Był to nie tylko czas formacji ale też możliwość spotkania się w większym gronie.

Kościół obchodzi właśnie Wielką Nowennę Różańcową, której myślą przewodnią są słowa: „Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich”. To właśnie te słowa stały się inspiracją do zorganizowania przez ks. Dariusza Krajewskiego, Diecezjalnego Moderatora Kół Żywego Różańca spotkania integrującego zelatorów i przewodniczących kół, z całej diecezji.

Chcieliśmy zjednoczyć wszystkich wierzących i pokazać jak ważną modlitwą jest różaniec – powiedział ks. Dariusz KrajewskiDla naszej wspólnoty Żywego Różańca to czas głębokiej formacji, ale też doświadczenia wspólnoty. Koła Żywego Różańca spotykają się w swoich parafiach pod opieką kapłanów, proboszczów podejmują formację, ale chcemy, aby to spotkanie integrowało wszystkich członków naszej diecezji. – dodaje kapłan.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w dwóch konferencjach: „Duchowość Sługi Bożej Pauliny M. Jaricot założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary” oraz „Jak medytować według wskazań Rosarium Virginis Mariae św. Jana Pawła II”. Oba wykłady poruszały bardzo ważne tematy związane z Wielką Nowenną Różańcową.Momentem kulminacyjnym dnia skupienia była Msza Świętą pod przewodnictwem pasterza diecezji bpa Janusza Stepnowskiego, który nie ukrywał swojej radości zarówno ze spotkania jak i planów związanych z formacją różańcowych zelatorów.

Popieram tą inicjatywę i mam nadzieję, że będzie kontynuowana – powiedział biskup Janusz StepnowskiMyślę, że jest to bardzo potrzebne. Osobom modlącym się na różańcu trzeba zagwarantować formację nie tylko w mniejszym kręgu, ale również na poziomie diecezjalnym. Dodatkowo okres Wielkiego Postu sprzyja refleksji nad sobą i całą rzeczywistością. Chciałbym, żeby działo się to tu w parafii pw. św. Franciszka, ponieważ święty Franciszek jest związany z różańcem. Wiele osób praktykuje różaniec i to jest bardzo budujące, gdy widzimy człowieka i po ubiorze można sądzić, że pracuje w wielkiej korporacji, a gdy spojrzymy na jego dłonie widzimy w nich różaniec.

Na zakończenie szczególnego błogosławieństwa biskup Janusz udzielił członkom  ostrołęckiej Męskiej Grupy Różańcowej „Nazaret”, którzy posługiwali podczas Eucharystii.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *