RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Zakończyły się prace rewitalizacyjne w budynkach MKK [FOTO]

Muzeum kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce można podziwiać już w nowej odsłonie. Zakończyły się prace modernizacyjne w budynkach placówki. Muzeum otrzymało też pozwolenie na użytkowane wyremontowanych obiektów.

Zostały spełnione wszystkie warunki w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz sanitarne. Czeka nas jeszcze ostatni przetarg dotyczący wyposażenia obiektu w meble, w sprzęty niezbędne do tego, aby można było prowadzić tam zajęcia i działalność edukacyjną – mówi Maria Samsel, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Dzięki modernizacji muzeum zyska większą powierzchnię wystawienniczą, przez to więcej eksponatów będzie można zaprezentować na wystawach. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 16 tysięcy obiektów.

W stałej ekspozycji jest od 230 do 250 obiektów. Obecnie przygotowujemy dwie ekspozycje. Będzie to wystawa Wycinanki Kurpiowskiej oraz ekspozycja Sztuki Pierwszej połowy XX wieku. Na wystawie wycinanki będzie pokazanych około 120 obiektów z naszych zbiorów muzealnych. Natomiast jeśli chodzi o obiekty sztuki, pokażemy ich około 150. Będą to obrazy grafiki, będzie też jedna sala dedykowana naszym lokalnym artystom – dodaje Maria Samsel.

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej części muzeum 3 października tego roku.

AB/ fot: MKK w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *