TwitterFacebook

Ostrołęka: Zawaliła się część dachu internatu ZSZ nr 1. Na szczęście nikogo nie było w środku

W nieużytkowej części internatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ulicy Parkowej w Ostrołęce zawaliła się część dachu. Konieczna była interwencja strażaków. 

Ta część budynku internatu ZSZ nr 1, nad którą zawalił się dach, została zamknięta dwanaście lat temu. Internat przeniósł się wtedy do świeżo wyremontowanej części obiektu.

Obsługa przez długi czas zabezpieczała budynek i sprzątała go do momentu, gdy wchodzenie do opuszczonej budowli, stało się niebezpieczne. W tym roku zauważyliśmy, że poszycie dachowe jest bardzo zagłębione, a kominy rozwarstwiają się – mówi Mariola Białobrzeska, kierownik internatu Zespołu Szkol Zawodowych numer 1 w Ostrołęce. – Teren jest zabezpieczony i czekamy na decyzję organu prowadzącego, co z tym budynkiem dalej będzie się działo. 

Jednak jak dodaje Mariola Białobrzeska, szkoła liczy że budynek zostanie wyremontowany:

Dyrekcja szkoły występował do organu prowadzącego o decyzję związaną z remontem tej części obiektu. Zapotrzebowanie na nowe miejsca dla wychowanków z pewnością jest. 

Budynek, który grozi zawaleniem, znajduje się w sąsiedztwie szkół. To podnosi ryzyko niebezpieczeństwa uszczerbku na zdrowiu dla uczniów.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *