RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Zbiórka pluszaków dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka

W Urzędzie Miasta w Ostrołęce przyjmowane są pluszowe maskotki dla dzieci z sali wybudzeń Centrum Zdrowia Dziecka. Zainicjowana przez rodziców pacjentów akcja “Pomóż się przytulić” ma pomóc najmłodszym poradzić sobie ze stresem związanym po wybudzeniu.

Pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka w Wawrze przechodzą najróżniejsze operacje, często bardzo poważne. Z powodu zapewnienia bezpieczeństwa osłabionym dzieciom, zdarza się, że ich rodzice nie mogą być przy swoich pociechach po ich wybudzeniu. Pluszaki mają zmniejszyć poczucie osamotnienia najmłodszych.

W akcję “Pomóż się przytulić” włącza się wiele firm i instytucji. Kawiarnie, szkoły tańca, urzędy gmin i miast. Swoją cegiełkę dołożyć chce również Urząd Miasta w Ostrołęce, który na swojej stronie internetowej zbiórkę ogłosił 26 lipca.

– Chciałbym, żeby Ostrołęka była takim liderem jeśli chodzi o tę akcję. W Centrum Zdrowia Dziecka leczone są również dzieci z naszego regionu. Wiem, że potrafimy pomóc tym najmłodszym pacjentom, za wcześnie przechodzą one tak traumatyczne przeżycia, budzą się w obcym miejscu, potrzebują bliskości i właśnie tą bliskość my możemy im dać – powiedział Radiu Nadzieja, Piotr Potulski, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Przekazywane maskotki muszą być nowe i czyste, aby nie zaszkodziły często osłabionym po operacji dzieciom. Zbiórka w Urzędzie Miasta w Ostrołęce mieszczącego się przy placu Bema 1, nie ma określonego limitu czasowego, a ilość przynoszonych maskotek jest dowolna.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *