TwitterFacebook

Ostrołęka: Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Wybory odbędą się jeszcze we wrześniu. W poniedziałek (16.09) minął termin zgłaszania kandydatów w poszczególnych szkołach ponadpodstawowych. Listy chętnych poznamy 19 września.

Kandydować do rady mógł każdy uczeń. Warunek – nie może być to uczeń ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej. Ma to związek z długością kadencji rady.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki będzie trwała dwa lata, dlatego nie chcemy, żeby była taka sytuacja, że co roku będziemy jej skład uzupełniaćwyjaśnia Paweł Niewiadomski, przewodniczący Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej.

Młodzieżowa Rada Miasta ma być organem doradczo-konsultacyjnym samorządu miejskiego w kwestiach dotyczących młodzieży, a jednym z obszarów działania ma być współpraca z młodzieżą z miasta partnerskiego.

– Jestem przekonany, że będziemy współpracować na poziomie międzynarodowym. Przedwczoraj wróciliśmy z delegacji samorządowców miasta Ostrołęki z Meppen. Zostały poczynione decyzje w zakresie współpracy naszej młodzieży, co zostanie wznowione w przyszłym roku – dodaje Niewiadomski.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki mają się dobyć 30 września.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *