RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego

Od dzisiaj (20 lipca) mieszkańcy Ostrołęki mogą zgłaszać swoje pomysły na zadania w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Do wydania jest niemal 2 miliony złotych.

Projekty można zgłaszać w dwóch kategoriach: ogólnomiejskiej i osiedlowej. Każde osiedle otrzyma własną pulę środków do zagospodarowania, która uzależniona jest od liczby mieszkańców. Szczegóły znaleźć można w na stronie budżetu obywatelskiego w zakładce “Wszystko o budżecie”.

Projekty mogą zgłaszać wyłącznie osoby fizyczne, które są mieszkańcami Ostrołęki. Osoby poniżej 13. roku życia muszą przedstawić zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Aby złożyć swój wniosek nie musisz wychodzić z domu. Zrobisz to elektroniczne za pośrednictwem strony: www.ostroleka.budzet-obywatelski.org. Jeśli wolisz przynieść wniosek osobiście, zapraszamy do Wydziału Działalności Gospodarczej, Kultury i Sportu (plac gen. Józefa Bema 7a).

W tym roku po raz pierwszy wprowadzono też elektroniczną listę poparcia. Nie trzeba już drukować listy papierowej i udawać się z nią do sąsiadów, by poparli pomysł. Wystarczy, że wygenerować elektroniczną listę w postaci linku. Po wypełnieniu wniosku, system przekieruje pomysłodawcę na odpowiednią podstronę. Zaproś do podpisu 20 swoich znajomych i sąsiadów z  miasta. Pełną instrukcję znajdziesz na stronie dedykowanej budżetowi obywatelskiemu. Warto pamiętać, że autor projektu nie może się podpisać na liście poparcia swojego projektu!

Kolejną zmianą w budżecie obywatelskim jest pozycja z lokalizacją projektu. Mieszkańcy w projekcie wskazują rejon, w którym chcą zrealizować swój pomysł, a nie konkretną działkę. Miejsce, w porozumieniu z autorem, wskaże komisja ds. budżetu obywatelskiego w trakcie weryfikacji. Dzięki temu, mieszkańcy nie muszą już sprawdzać czy konkretna działka należy do miasta.

Władze miasta liczą na kreatywność i zaangażowanie ostrołęczan. Aby ułatwić zadanie, przygotowano katalog inspiracji. Są w nim pomysły na infrastrukturę drogową, sportową, rekreacyjną, nowe tereny zielone oraz katalog projektów miękkich.

Wnioski do budżetu obywatelskiego można składać do poniedziałku, 3 sierpnia.

UM Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *