RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Zgłoś swojego kandydata do Kurpików 2019

Do 20 lutego można zgłaszać kandydatów do Kurpików 2019. Coroczny konkurs organizowany przez Związek Kurpiów tradycyjnie podzielony został na 10 kategorii. Nagrody trafią do osób promujących kulturę kurpiowską na różne sposoby.

Tradycyjnie kategorie przyznawania Kurpików to: talent, nauka i pióro, muzyka i taniec, twórczość ludowa, edukacja regionalna, działalność publiczna, pracodawca, promowanie regionu, budzenie tożsamości, ochrona dziedzictwa kulturowego. Taki podział ma zapewnić możliwość nagrodzenia różnych działaczy kurpiowskich.

– Kategorie obejmują całe spektrum naszego regionu. Mogą być przyznawane i młodym i starszym, i za wielkie dokonania i za mniejsze. Mogą trafić do osób indywidualnych, zespołów, grup, firm za konkretne dokonanie albo za całokształt działalności – wyjaśnia prezes Związku Kurpiów, Mirosław Grzyb.

W nagrodzie istotnym faktem jest to, że trafia ona nie tylko do mieszkańców kurpiowszczyzny. 

– W tamtym roku była laureatka, która mieszka na stałe w Niemczech. W kategorii nauka i pióra nagroda trafiła do Małgorzaty Laski, która pochodzi z Kurpiów, ale mieszka w Niemczech. Także teren skąd są laureaci to nie tylko Kurpie Zielone. To również Kurpie Białe, cała Polska, a jak widzimy nawet cały świat – dodaje Grzyb.

Więcej informacji na temat Kurpików 2019 dostępnych jest na stronie internetowej Związku Kurpiów lub w jego siedzibie przy ul Świętokrzyskiej 2 w Ostrołęce. Laureatów nagród poznamy 5 marca podczas uroczystej gali w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 1 =