RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Zmiany w składzie Rady Miasta Ostrołęki. Były prezydent miasta nie jest już radnym

Janusz Kotowski, były prezydent Ostrołęki i dotychczasowy radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zrzekł się mandatu. Informację do publicznej wiadomości podał Urząd Miasta.

„Komisarz Wyborczy w Ostrołęce poinformował nas o stwierdzeniu wygaśnięcia z dniem 19 maja 2020 r. mandatu radnego, wybranego do Rady Miasta Ostrołęki w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 10 (KW Prawo i Sprawiedliwość), z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu.Radnym, którego mandat wygasł jest Janusz Józef Kotowski”czytany w krótkim komunikacie. 

Janusz Kotowski przez kilkanaście lat pracował jako nauczyciel. Był m.in. współzałożycielem i dyrektorem Społecznego Liceum Ekonomicznego w Ostrołęce. Pełnił też funkcję zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Od 1998 do 2005 był radnym i przewodniczącym ostrołęckiej rady miasta. Następnie przez rok zajmował stanowisko wicemarszałka województwa mazowieckiego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 bez powodzenia kandydował z listy PiS.

W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 został wybrany prezydentem Ostrołęki. Pokonał ubiegającego się o reelekcję Ryszarda Załuskę, uzyskując 9662 głosy (63,8%). Urząd objął 4 grudnia 2006. W 2010 uzyskał reelekcję w pierwszej turze. W 2014 został wybrany na trzecią kadencję, wygrywając drugą turę głosowania

W 2018 Janusz Kotowski nie został wybrany na czwartą kadencję, ustępując w drugiej turze Łukaszowi Kulikowi. W tych samych wyborach uzyskał natomiast mandat radnego miejskiego w Ostrołęce.

Miejsce Kotowskiego w radzie ma zająć Jan Rzewnicki.

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *