RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Zniżki dla młodzieży mogą napędzić lokalną gospodarkę

Zniżki dla uczniów, ale i większy dochód dla miasta. Wprowadzenie Ostrołęckiej Karty Młodzieży będzie jednym z tematów styczniowej sesji Rady Miasta. Głównym celem jest nawiązanie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami co dobrze wpłynie na gospodarkę miejską.

Ostrołęcka Karta Młodzieży to jeden z pomysłów Młodzieżowej Rady Miasta. Dzięki niej młodzież z Ostrołęki będzie miała dostęp do zniżek na różnego rodzaju usługi. Jej funkcjonowanie zależne będzie od partnerów, którzy wyrażą chęć współpracy. 

– Będą mogli oni oferować zniżki i upusty na towary i usługi, które sprzedają, co też może wpłynąć na wzrost sprzedaży w tych podmiotach. Trzeba pamiętać, że większa sprzedaż lokalnych przedsiębiorców to większy obrót, większy dochód, co wiąże się z zapłatą większego podatku PIT, a to może przełożyć się na większe wpływy z tego podatku do budżetu miasta – twierdzi ostrołęcki radny, Paweł Niewiadomski.

Podobne karty działają już w innych miastach. Jak podaje radny, w Bydgoszczy pomysł przyjął się znakomicie.

– W ciągu 11 miesięcy zyskali ponad 70 prywatnych podmiotów, które wspierają tą kartę. Z informacji, które uzyskałem, wbrew obawom, że miasto miałoby dopłacać do usług w jednostkach mu podległych z racji tego, że byłyby niższe ceny biletów sytuacja okazała się odwrotna. W związku z mniejszym kosztem biletów zwiększyła się frekwencja młodzieży, która uczestniczyła chociażby w seansach filmowych co przełożyło się na zysk kinamówi Niewiadomski.

Jeżeli 30 stycznia radni podejmą decyzję o wprowadzeniu Ostrołęckiej Karty Młodzieży powinna ona zacząć funkcjonować od nowego roku szkolnego.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *