TwitterFacebook

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, kiedy wchodzimy do lasu

Od początku tego roku strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce wyjeżdżali do pożarów lasów już dziewięciokrotnie. Najwięcej bo, aż trzy zanotowano w gminie Kadzidło. Strażacy apelują o rozważne zachowywanie się na terenie lasów oraz o nie wypalanie traw w ich pobliżu.

Musimy pamiętać, że w lesie nie używamy otwartego ognia. Nie rozniecamy w nim ognisk, chyba że w miejscach do tego celu wyznaczonych. Nie wjeżdżajmy do lasów w miejscach do tego nie dozwolonych. W lesie są wyznaczone parkingi, korzystajmy z takich miejsc – mówi młodszy brygadier Robert Chodkowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Straż pożarna apeluje także, aby przestrzegać przepisów i zakazów jakie obowiązują w danej chwili w lesie. Chodzi tu między innymi o zakaz wstępu do lasu.

Przy dużej temperaturze takie zakazy są ogłaszane. Mają one na celu zminimalizować zagrożenie przeciwpożarowe w lasach – dodaje młodszy brygadier Robert Chodkowski.

W roku 2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce zanotowała na terenie powiatu ostrołęckiego 23 pożary lasów. Najwięcej, bo aż 30 procent interwencji dotyczyło gminy Kadzidło.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *