RN
TwitterFacebook

Pijany kierowca uderzył samochodem w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala

Bezmyślność kolejnego kierowcy omal nie doprowadziła do tragedii. Mężczyzna jadąc droga krajową K – 53 na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Zanim zdecydujemy się na tak nieodpowiedzialne zachowanie pomyślmy nad konsekwencjami. W jednej chwili możemy być sprawcami dramatu wielu niewinnych osób.

Wczoraj około godziny 17:00 do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej K – 53 pomiędzy Kadzidłem a Myszyńcem.

Pod wskazane miejsce pojechali ostrołęccy policjanci oraz służby ratunkowe. Na miejscu zastali rozbite auto i zakleszczonego w nim mężczyznę.

Według wstępnych ustaleń kierujący citroenem 51 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego na łuku drogi zjechał lewe pobocze, następnie na prawe i uderzył w drzewo. Już wstępne czynności wykonywane przez policjantów wskazywały na prawdopodobną przyczynę tego wypadku, od mężczyzny było czuć  alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. 51 –latek po uwolnieniu go z zakleszczonego pojazdu został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Odpryski kamieni z pobocza w trakcie wypadku uszkodziły także dwa przejeżdżające pojazdy.

W najbliższym czasie bezmyślny kierowca będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat więzienia.

asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *