TwitterFacebook

Piknik militarny w Ostrołęce na 100 – lecia Odzyskania Niepodległości

Mieszkańcy Ostrołęki w najbliższą sobotę (10.11) w sposób szczególny upamiętnią rocznicę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku. W ramach narodowych obchodów, Ostrołęka jako jedno z 17 miast, organizuje piknik wojskowy pod hasłem „Służymy Niepodległej”.

Uroczystość zaplanowano w Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką na Fortach Bema. W trakcie, których będzie można wspólnie uczcić pamięć naszych rodaków, patriotów, żołnierzy i wszystkich walczących o to, by Polska powróciła na mapę Europy.

W programie pikniku przewidziano pokaz sprzętu wojskowego, 1 Brygada Pancerna, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień Ostrołęka, 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny oraz pokaz grupy rekonstrukcyjnej Ostrołęckiego Stowarzyszenia „Czwartacy”. Organizatorzy zadbali również o część artystyczną, w wykonaniu orkiestry wojskowej Garnizonu Wojskowego z Siedlec, która zaprezentuje pieśni patriotyczne. Nie byłoby uroczystości wojskowej, bez żołnierskiej grochówki. Jest to szczególny rok dla naszego kraju. Po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość, powinniśmy się wspólnie radować z tej okazji – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Na terenie Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką przy ulicy Warszawskiej, zaprezentowane zostaną stoiska promocyjne, jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej, szkół o profilu wojskowym z Mazowsza. Stacjonować będzie też ambulans do pobierania krwi zapewniony przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

O godzinie 16:00 we wszystkich miastach, w których organizowane są pikniki militarne,  organizatorzy zaplanowali bicie rekordu w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady” czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Piknik zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Piknik militarny rozpocznie się o godzinie 13:00 na Fortach Bema przy ulicy Warszawskiej.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *