RN
TwitterFacebook

Już prawie 23 mln zł trafiło do ostrołęckich rodzin

Prawie 23 miliony złotych w ramach programu Rodzina 500 Plus otrzymały rodziny z Ostrołęki od momentu jego rozpoczęcia. W grudniu Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce wypłacił świadczenia na ponad 5 tysięcy dzieci na łączną kwotę ponad dwóch i pół miliona złotych. W dalszym ciągu MOPR przyjmuje nowe wnioski.

Rodzą się kolejne dzieci. Rodzice składają wnioski – mówi Anna Jaczewska, kierownik działu świadczeń rodzinnych MOPR w Ostrołęce – Również mamy takie sytuacje, że rodziny, które dotychczas korzystały ze świadczenia 500 Plus na drugie dziecko składają także wnioski na pierwsze.

Jak twierdzi Anna Jaczewska może to być spowodowane pogorszeniem się sytuacji dochodowej w tych rodzinach. Największa kwota wypłacana jednej rodzinie w ramach programu w Ostrołęce wynosi cztery i pół tysiąca złotych. Uczestnicy programu pieniądze otrzymują między innymi na swoje konta bankowe. W nielicznych przypadkach w ich wydatkowaniu pomaga im pracownik socjalny z MOPR-u.

To jest spowodowane jakimiś dysfunkcjami w rodzinie. Pracownik znając daną rodzinie wie jakie są tam problemy. Są takie sytuacje, że pracownik socjalny wraz z rodziną dokonuje zakupów niezbędnych dla niej produktów. Zdarza się też, że pracownik rozdziela tak pieniądze rodzinie aby nie wykorzystała całej kwoty. Często są to dość znaczne sumy pieniędzy – dodaje Anna Jaczewska. W Ostrołęce takich rodzin jest około dziesięciu.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *