RN
TwitterFacebook

Policjanci z Myszyńca zatrzymali kierowcę, który uciekał przed patrolem

Nie uniknie odpowiedzialności mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie pojazdu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu, policjanci zatrzymali już mu prawo jazdy i będzie niebawem odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Zgodnie z art. 178b kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem.

O godzinie 1:00 w nocy w Myszyńcu policjanci z miejscowego Komisariatu patrolując radiowozem oznakowanym  teren gminy zauważyli w rejonie bankomatu i banku audi na numerach rejestracyjnych pochodzących z innego powiatu. W środku pojazdu znajdowało się dwóch mężczyzn.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o kontroli tego pojazdu. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierowcy zatrzymanie pojazdu. Ten je zignorował i zaczął uciekać w kierunku Ostrołęki. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Kierowca audi podczas ucieczki jechał całą szerokością jezdni i nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Chcąc jak najszybciej zatrzymać uciekający pojazd do pościgu przyłączyły się kolejne patrole.

W pewnym momencie kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Jednak nawet ta sytuacja nie ,,ostudziła” jego determinacji w ucieczce, ponieważ wybiegł z auta, zostawiając w nim kolegę i zaczął uciekać pieszo. Po około 50 metrach został zatrzymany i obezwładniony przez myszynieckich policjantów.

Okazał się nim 26 – mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Pasażerem pojazdu był 29 – letni również mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

,,Uciekinier”  został osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

Przypominamy, że po zmianie przepisów zgodnie z art. 178b kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nawet na piętnaście lat.

asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *