TwitterFacebook

Policyjne działania pod nazwą „Pasy” już w najbliższą niedzielę

Policjanci ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego 18 czerwca bieżącego roku przeprowadzą wzmożone działania pn. „Pasy”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować od kalectwa, a nawet śmierci. Zapinajmy pasy sami, a także stosujmy taki obowiązek w stosunku do naszych dzieci.

Jak pokazują liczne przykłady wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami ich uczestników, gdyby tylko kierowcy oraz pasażerowie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Niestety pomimo apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek, jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dlatego w najbliższą niedzielę policjanci ostrołęckiej drogówki będą prowadzili wzmożone działania skierowane na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

KMP Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *