RN
TwitterFacebook

Ponad 100 tysięcy dla ostrołęckiego Dziennego Domu Senior +

Ponad 100 tysięcy złotych dla Dziennego Domu Senior + w Ostrołęce w ramach dofinansowania przyznanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To kwota prawie cztery razy większa, niż ta która została przyznana 2 lata temu. – Takie dofinansowanie jest ogromną pomocą ze strony rządu dla samorządów – mówi Karolina Mamątow-Pezowicz, kierownik Dziennego Domu Senior + w Ostrołęce

Jak dodaje kierownik, dzięki temu placówka ma większy wachlarz możliwości, które może zaoferować seniorom. Takie działanie jest konieczne – przyznaje pani Karolina. – Nasze społeczeństwo starzeje się, jest coraz więcej osób starszych w Ostrołęce i takie działania są potrzebne. Dotacja będzie wykorzystana na konkretne cele rozpisane w projekcie. Będzie to m.in. zwiększenie ilości  zajęć z muzykoterapii, rehabilitacja czy zakup niezbędnych do terapii. Nie zabraknie też wycieczek i aktywizacji sportowej seniorów.

W Ostrołęce pomoc dla seniorów realizowana jest na wielu płaszczyznach, jednak to Dzienny Dom Senior + jest najlepiej obierany przez osoby starsze. Ten ostrołęcki ma pod swoją opieką 30 seniorów, a decyzje o przyjęciu wydawane są na 6 miesięcy.

– Bardzo byśmy chcieli, żeby powstała jeszcze jedna taka placówka – mówi Janina Brzozowska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.W tym roku, po raz pierwszy musieliśmy wydawać seniorom decyzje odmowne. Podania z prośbą o przyjęcie wciąż napływają do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, jednak brakuje już miejsc w domu seniora – dodaje z-ca dyrektora MOPR w Ostrołęce.

Zapotrzebowanie na kolejną placówkę aktywizacji seniorów w Ostrołęce jest, ale decyzja czy takowa powstanie, leży już po stronie samorządu miasta.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × five =