RN
TwitterFacebook

Ponad milion złotych dla ostrołęckich sportowców podzielone

Samorząd Ostrołęki przeznaczy ponad 1 milion 60 tysięcy złotych dla lokalnych sportowców i klubów sportowych w ramach konkursu ofert na realizacje zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej.

Dofinansowanie w ramach konkursu tradycyjnie wspiera działania w trzech obszarach. Pierwszym z nich jest “Wspieranie przygotowań i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych, kompleksowa obsługa współzawodnictwa sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej”, na co miasto przeznacza 25 tysięcy złotych. Całą kwotę otrzyma Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce na zadanie “Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej” w ramach współzawodnictwa sportowego.

Drugim finansowanym celem jest “Szkolenie sportowe dzieci, młodzieży i dorosłych”. Tutaj do podziału było aż 961 tysięcy złotych. Największe wsparcie, bo 185 tysięcy złotych, otrzyma Ostrołęckie Towarzystwo Sportowe Korona na zadanie “Szkolenie piłkarskie dzieci, młodzieży i dorosłych w OTS Korona”.

Cel trzeci to “Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta Ostrołęki”. W tym przypadku samorząd zarezerwował 75 tysięcy złotych. 8 tysięcy złotych i jednocześnie największe wsparcie w tej kategorii, otrzyma Uczniowski Klub Sportowy Olimp na zdanie “XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia – Organizacja Ogólnopolskiego Turnieju piłki siatkowej chłopców”.

Oficjalne zarządzenie w tej sprawie dostępne jest na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 15 =