RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: 20-latek zginął w pożarze domu

Mężczyzna został znaleziony nieprzytomny w pokoju przylegającym do kuchni. Mimo szybkiej reanimacji 20-latek zmarł. 

O pożarze w miejscowości Pupkowizna (powiat ostrołęcki) służby zostały powiadomione wczoraj (19.09.) około godziny 18 przez sąsiada płonącej posesji. Na miejscu pojawiły się cztery jednostki straży pożarnej, które walczyły z ogniem. Początkowe informacje mówiły o tym, że nikogo nie ma w budynku, jednak podczas przeszukania okazało się, że w pokoju obok kuchni znajduje się nieprzytomny 20-latek. Natychmiast przystąpiono do reanimacji, którą po 20 minutach przejął zespół ratownictwa medycznego. Mimo szybkiej pomocy mężczyzna nie przeżył.

Na miejscu pojawił się prokurator, który prowadził swoje czynności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek zginął wskutek zatrucia dymem.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osobę znajdującą się w budynku informuje młodszy brygadier Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. 

Dokładne przyczyny pożaru i zgonu wyjaśnią policyjni śledczy. Akcja strażaków trwała około 5 godzin. Straty oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *