RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Byli tak pijani, że nie wiedzieli kto był kierowcą

Samochód uderzył w ogrodzenie i dachował. Uczestnicy zdarzenia zbiegli. Po ich zatrzymaniu okazało się, że są tak pijani, że nie wiedzę kto był kierowcą. 

Samochód na dachu, uszkodzone metalowe ogrodzenie jednej z posesji i brak kierowcy – taki obraz zastali policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia drogowego, które zostało zgłoszone w środę (4.11.) późnym wieczorem na terenie gminy Lelis przez osobę postronną.

Dobre rozpoznanie terenu przez policjantów pozwoliło już po kilku minutach na ustalenie ich tożsamości i miejsca gdzie przebywają, wszyscy byli pijani. Osoby zostały poddane badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu. Ich wyniki oscylowały od 3 do 4 promili

– Mężczyźni kilkukrotnie zmieniali wersję kto w chwili zdarzenia kierował autem, w związku z tym cała ,,trójka” została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanych policjanci szybko ustalili sprawcę tego zdarzenia, okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu.

– Nie miał on prawa jazdy, gdyż te zostało mu zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Miał za to orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obwiązujący do 2024 roku. Alkomat wykazał w jego organizmie 3 promile alkoholu – dodaje podkomisarz. 

Bezmyślny mężczyzna wczoraj usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Z uwagi, że przestępstwa dopuścił się w warunkach ,,recydywy” grozi mu do 5 lat więzienia.

KMP w Ostrołęce/red. pg

1 komentarz

  1. staku Odpowiedz

    Przepisy są takie, że za kolejne chwycenie “po pijaku” za kierownicę grozi niemalże katorga, a w praktyce (wiemy chociażby z artykułów prasowych), że wsiadają dwa, trzy i więcej razy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + thirteen =