RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Dachowanie auta na DK53. Kierowca jechał po pijaku. Do tego złamał kwarantannę

32-letni mieszkaniec Ostrołęki za jednym razem złamał kilka zakazów. Zamiast siedzieć na kwarantannie po pijaku wybrał się na wycieczkę, która skończyła się dachowaniem na DK53. 

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (3.04.). Około godziny 14 dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu na drodze krajowej nr 53 pomiędzy Dylewem a Łodziskami, w wyniku którego jeden samochód dachował. Na miejsce pojechali policjanci z Kadzidła i ostrołęckiej drogówki.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń 37-letni kierujący pojazdem hyundai przewożąc dwóch pasażerów jechał z Łodzisk w stronę Kadzidła. W pewnej chwili rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki, bez upewnienia się, czy może to bezpiecznie zrobić. W wyniku tego zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem nissan, który po zdarzeniu dachował – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Mężczyzna z uszkodzonego nissana wydostał się kierujący i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia w pobliskie pola. Widząc całą sytuację przejeżdżający żołnierz ruszył za mężczyzną w pościg i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał go.

– Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili, że zatrzymany w pościgu mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Ostrołęki, który w ogóle nie powinien znajdować się poza domem, ponieważ jest w kwarantannie – mówi Żerański. 

W związku z tym została zastosowana specjalna procedura. Policjanci wyposażeni w indywidualne środki ochrony osobistej zatrzymali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Po wykonanych czynnościach przy zachowaniu wzmożonych środków ostrożności bezmyślny mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

O całym zdarzeniu natychmiast został powiadomiony ostrołęcki sanepid. U zatrzymanego przeprowadzono badanie na obecność koronawirusa. Jego wynik był ujemny. Dzięki temu zarówno policjanci, jak i żołnierz, którzy mieli z nim styczność są bezpieczni. 32-latek, który podczas obowiązującej go kwarantanny kierował pod wpływem alkoholu samochodem i uczestniczył w zdarzeniu drogowym, nie uniknie odpowiedzialności karnej i finansowej. 

KMP w Ostrołece/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *