RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Drogi, pracownie i boiska – plany na rok 2020

Trzy inwestycje drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, rondo w miejscowości Obierwia i trzy ciągi drogowe na terenie gminy Goworowo – między takie inwestycje chce zrealizować powiat ostrołęcki w 2020 roku. Duże zmiany mają zajść także w szkołach należących do samorządu.

Budżet powiatu ostrołęckiego zakłada przychód w wysokości ponad 133,5 mln złotych. Ponad 53% z tego ma iść na same inwestycje, a 70 mln mają pochłonąć inwestycje drogowe.

Najważniejsze i najbardziej kosztowne z nich to te realizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W 2019 roku powiat dostał rekordowe dofinansowanie 53 milionów na trzy trasy. Sporo jest też projektów, które będą kontynuowane. 

– Będziemy kontynuowali jeszcze inwestycje na terenie gminy Lelis, rondo w miejscowości Obierwia. Chcemy również dokończyć drogę Kadzidło-Łyse-Łączki, trzy ciągi drogowe na terenie gminy Goworowo, chcemy rozliczyć skrót na Pasieki. Będziemy starali się również złożyć nowe wnioski ze środków na odtwarzanie skutków klęsk żywiołowych, będziemy się jeszcze zastanawiać, które odcinki będziemy składali, ale mamy część odcinków zweryfikowanych. Szykujemy się także do złożenia wniosków pod tak zwaną rezerwę subwencji drogowej, zwanej mostową. Na terenie przygotowujemy obiekty mostowe, które chcemy przygotować do realizacji – zapowiada starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł.

Na ten rok przewidziano również wykonanie dokumentacji oddziaływania na środowisko budowanego mostu na rzece Narew i pod modernizację budynku zarządu dróg powiatowych. Starosta chce również doposażyć wszystkie szkoły w powiecie w pracownie specjalistyczne oraz planuje budowę dwóch boisk sportowych – jedno w Troszynie, drugie w Goworowie. 

– Przed nami pewnie ciekawy rok inwestycyjny, który jeśli dobrze się zakończy to przyniesie sporo udogodnień dla mieszkańców powiatu – podsumował starosta.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *