RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Grozili swoim rodzinom pozbawieniem życia

Ostrołęccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy stosowali przemoc wobec swoich najbliższych. Obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem w miniony piątek (21.08.). Wtedy to dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie z terenu powiatu dotyczące awantury domowej, podczas której kobieta została pobita przez męża. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu, którzy potwierdzili zgłoszenie.

– Na miejscu zastali oni roztrzęsioną kobietę i pijanego agresywnego mężczyznę. Zgłaszająca oświadczyła, że podczas awantury została pobita przez męża, który uderzył również nastoletniego ich syna. Ponadto agresor w pewnym momencie w trakcie kłótni wyjął zapalniczkę i straszył, że podpali dom. W środku oprócz kobiety i nastoletniego syna przebywało również dwoje dzieci w wieku 11 i 12 lat – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Agresorem okazał się być 39-latek. Mundurowi założyli mu kajdanki i przewieźli do ostrołęckiej komendy. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Kolejna sytuacja miała miejsce również na terenie naszego powiatu w niedzielę (23.08.) o godzinie 2 w nocy.

W tym przypadku zaniepokojona kobieta zawiadomiła, że przed balkonem jej domu stoi jej mąż i krzycząc grozi jej pozbawieniem życia. W tym przypadku w środku domu znajdowało się 4-letnie dziecko. Jednak to nie wszystko, agresor w ogóle nie powinien zbliżać się do domu, ponieważ posiada  orzeczony sądowy zakaz zbliżania na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.

Po kilku minutach na miejscu byli już policjanci z posterunku policji w Baranowie. Na ich widok mężczyzna rzucił się do ucieczki, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu. W tym przypadku agresor także był pijany, przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Obydwaj mężczyźni w kajdankach zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy i osadzeni w policyjnej celi.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + seventeen =