RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Jednym kliknięciem straciła ponad 8 tysięcy złotych

Policjanci z Ostrołęki ostrzegają mieszkańców przed nowym sposobem działania oszustów. Wczoraj (6.08.) mieszkanka powiatu zawiadomiła o oszustwie internetowym, w wyniku którego straciła ponad 8 tysięcy złotych. Kobieta kliknęła w otrzymany link, którym miała dopłacić drobną sumę pieniędzy za zamówioną przez nią przesyłkę.

Wczoraj 38-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego poinformowała dyżurnego ostrołęckich policjantów o oszustwie na jego szkodę w wyniku nieuprawnionej transakcji internetowej. Kobieta oświadczyła, że wraz z mężem znalazła na jednym z portali społecznościowych ogłoszenie dotyczące sprzedaży ekspresu ciśnieniowego, który postanowiła kupić.

– Cena za przedmiot została ustalona na kwotę 325 złotych wraz z przesyłką, jednak osoba sprzedająca zastrzegła, że kwota 25 złotych za przesyłkę musi być zapłacona od razu za pośrednictwem podanego przez nią w sms linku. Ten fakt jednak nie wzbudził podejrzeń u 38-latki. Po kliknięciu w nadesłany link kobiecie pokazały się ikony różnych banków. Mieszkanka naszego powiatu zalogowała się na swoje konto podając login i hasło i zatwierdziła transakcje kodem, który otrzymała na swój telefon wpłacając kwotę 25 złotych za ,,kuriera” – przekazuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Po dokonaniu transakcji ponownie weszła na swoje konto poprzez swoją aplikację banku, którą ma zainstalowaną w telefonie okazało się, że z jej konta zamiast 25 złotych została przelana kwota ponad 8000 złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.  

To drugie tylko w tym roku takie zdarzenie w regionie. Apelujemy o czujność i ostrożność w przypadku otrzymania tego rodzaju wiadomości.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *