RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Kolejne niewybuchy znalezione

W ciągu ostatnich czterech dni na terenie powiatu ostrołęckiego znaleziono dwa kolejne niewybuchy. Tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale policja apeluje o rozwagę. 

Pierwszy niewybuch został znaleziony w poniedziałek, 5 sierpnia. Po godzinie 17 w miejscowości Kobylin (gmina Goworowo) został ujawniony granat moździerzowy – pozostałość po wojnie. Miejsce, w którym się znajdował zabezpieczyli policjanci z Posterunku Policji w Goworowie.

Natomiast we wtorek, 6 sierpnia, – przed godziną 11.00, w miejscowości Siarcza Łąka (gmina Kadzidło) ujawniony został kolejny tego typu niewybuch. Granat zabezpieczyli na miejscu jego znalezienia policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle.

Oba znaleziska zostały zabrane przez Patrol Saperski z Orzysza.

Jak informuje ostrołęcka policja, niewybuchy z czasów II Wojny Światowej zdarzają się bardzo często i są niebezpieczne. Tragicznym przykładem jest wypadek, który miał miejsce w miejscowości Czarnowo (gmina Goworowo) w minioną niedzielę, 4 sierpnia. W wyniku eksplozji niewybuchu zginęło dwóch mężczyzn. 

Pamiętajmy, aby nie wydobywać z ziemi podejrzanych przedmiotów, które swoim wyglądem przypominają granaty, miny, czy też innego rodzaju niewybuchy z czasów wojny. Są to przedmioty stwarzające ogromne zagrożenie dla osoby będącej w ich pobliżu. Zawsze, w takiej sytuacji, powiadamiajmy odpowiednie służby dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 997przypomina asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

oprac. pg/KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *