RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Kolejne umowy na drogi z FDS podpisane

Starostwo powiatowe podpisało umowę z wykonawcą przebudowy odcinka drogi Wach – Piasecznia – Gleba. To kolejny etap zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, które obejmuje budowę ponad 12 kilometrów nowych dróg. Modernizacja ulic ma wpłynąć na lokalną gospodarkę.

30 sierpnia Powiat Ostrołęcki otrzymał w ramach Funduszu Dróg Samorządowych największą w historii kwotę dofinansowania – ponad 54 milionów złotych. 11 grudnia podpisano umowę na przebudowę drogi Wach – Piasecznia – Gleba, które podlega modernizacji ciągu dróg Wach – Piasecznia – Gleba, Chudek – Gleba – Kierzek – Zawady, od drogi krajowej nr 53 – Obierwia – Chudek – Baranowo na terenie gminy Lelis i Kadzidło, na które powiat otrzymał ponad 14 milionów złotych.

Oprócz dróg na pewno są ważne gazociągi, energia elektryczna, dla rozwoju gospodarczego, pewnie woda i ścieki też, ale drogi to najbardziej kosztowny element z tej całości. Jeśli połączymy dobrze jakiś teren drogami to skracamy dystans między ludźmi, skracamy drogę przejazdową i umożliwiamy rozwój gospodarczy – twierdzi Starosta Ostrołęcki, Stanisław Kubeł.

Przetarg na kosztującą 2,8 milionów złotych inwestycję wygrała firma Ostrada, która często nie dotrzymuje terminu oddania dróg.

– Problemem firmy Ostrada nie jest nie wywiązywanie się z umów, ale niedotrzymywanie terminów. Myślę, że czasami firma przecenia swoje możliwości jeśli chodzi o ilość kontraktowanych zadań w stosunku do swoich możliwości przerobowych. Natomiast to później wiąże się z sankcjami dla firmy – twierdzi starosta ostrołęcki. 

Prace na odcinku Wach – Piasecznia – Gleba mają rozpocząć w następnym roku.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *