RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Pijany motocyklista bez uprawnień zatrzymany

Ponad 3 promile alkoholu wydmuchał podczas zatrzymania 44-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna nie dość że prowadził motocykl po pijaku, to jeszcze nie miał prawa jazdy, a jego pasażer kasku ochronnego. Do zdarzenia doszło wczoraj (21.10.) kwadrans przed południem.

Policjanci patrolujący drogę w miejscowości Lelis zauważyli motocykl poruszający się zygzakiem po drodze. Szybko podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.

Już pierwsze przeprowadzone czynności potwierdziły słuszność tej decyzji. Obydwaj mężczyźni mieli problemy z mówieniem i utrzymaniem równowagi. Ponadto żaden z nich nie posiadał obowiązkowego kasku ochronnegomówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce. 

Kierowca motocykla 44-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wydmuchał w policyjny alkomat ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie jego osoby w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy.

Bezmyślny kierowca w najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym zgodnie z kodeksem karnym jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

KMP Ostrołęka/oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *