RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Na kwarantannie znęcał się nad rodziną. Został zatrzymany

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który będąc na kwarantannie zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej rodziny. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, został zatrzymany i usłyszał już zarzuty dotyczące znęcania się nad bliskimi.

Zgłoszenie o przemocy domowej ostrołęccy policjanci otrzymali w miniony piątek (27.03.) wieczorem. 

– Osoba zgłaszająca poinformowała, że agresywny mężczyzna grozi członkom swojej rodziny, podczas awantury uderzył swoją żonę oraz zniszczył telewizor oraz telefon. Zgłaszający zachował się odpowiedzialnie ponieważ poinformował, że cała rodzina znajduję się w kwarantannie domowej – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

W związku z powyższym ostrołęccy policjanci zastosowali specjalną procedurę. Funkcjonariusze wyposażeni w indywidualne środki ochrony pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie.

– Przed domem zastali przestraszoną rodzinę, natomiast agresor był w środku domu, okazał się nim 47–letni mieszkaniec naszego powiatu. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu – dodaje Żerański. 

Został on, z zachowaniem wzmożonych środków bezpieczeństwa, zatrzymany i usłyszał już zarzuty dotyczące znęcania się nad rodziną. Przestępstwo te jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. 47-latek został przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, które jest przystosowane do przebywania w nim osób poddanych kwarantannie.

– Informujemy jeszcze raz o odpowiedzialność w tym szczególnym dla wszystkich czasie. Jednocześnie informujemy, że dla osób dopuszczających się przemocy domowej nie będzie żadnej taryfy ulgowej bez względu na to, czy osoby znajdują się w kwarantannie, czy też nie – zapewnia Żerański. 

KMP Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *