RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Niewybuch na trasie PKP Ostrołęka-Tłuszcz

Do odkrycia niewybuchu z okresu II wojny światowej doszło podczas prowadzonych prac ziemnych na terenie gminy Goworowo. Znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kal. 85 mm wraz z zapalnikiem. Na miejscu pracują policjanci. Ruch pociągów na linii 29 relacji Ostrołęka – Tłuszcz został wstrzymany.

O znalezisku dyżurny ostrołęckiej policji został powiadomiony około 13. Funkcjonariusze z nieetatowej grupy rozminowania minersko pirotechnicznego, którzy udali się na miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

– Przedmiot został odnaleziony pomiędzy m. Wolkowe – Nogawki podczas prowadzonych tam prac ziemnych. Przedmiot znajdował się u podstawy nasypu kolejowego. – informuje KMP w Ostrołęce.

Teren został zabezpieczony a ruch pociągów zatrzymany. Prowadzona jest komunikacja zastępcza.

– Autobusy jeżdżą od Ostrołęki do miejscowości Pasieki. Zastępcza komunikacja jest prowadzona na odcinku, na którym nie przejeżdżają pociągi. Informacje o kursach autobusów podawane są na dworcu. Po usunięciu znaleziska normalny ruch będzie wznowiony – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.

Powiadomiony został patrol saperów, który w najbliższym czasie wywiezie niewybuch na poligon.

Aktualizacja:

Niewybuch został zabrany. Ruch kolejowy na trasie Ostrołęka – Tłuszcz został przywrócony o godzinie 17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *