RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Odpowiedzą za znęcanie i zabójstwo

Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego znęcania i zabójstwa kobiety. Oskarżeni to mąż i syn ofiary.

W toku śledztwa ustalono, że zmarła była żoną Ryszarda Stanisława K. i matką Mariusza K. Rodzina zamieszkiwała wspólnie w domu jednorodzinnym w miejscowości na terenie powiatu ostrołęckiego. W okresie od 2014 r. do 19 kwietnia 2019 r. podejrzani wielokrotnie znęcali się fizycznie i psychicznie nad kobietą, co doprowadziło ją do trzykrotnego targnięcia się na własne życie informuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Do eskalacji przemocy wobec ofiary doszło w 19 kwietnia 2019 r. To wtedy mężczyźni brutalnie pobili pokrzywdzoną. Z ustaleń wynika, że kopali po głowie i innych częściach ciała oraz dusili, po czym unieruchomili ją dociskając do podłoża i odgięli silnie kręgosłup szyjny do tyłu. Doprowadzili do złamania kręgosłupa szyjnego, krwawienia wewnętrznego, obrzęku mózgu, licznych obrażeń głowy.

Bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs urazowy w następstwie złamania kręgosłupa szyjnego z krwawieniem do przestrzeni międzyoponowej z następowym obrzękiem rdzenia kręgowego i mózgu. Po dokonaniu zabójstwa Krystyny K., w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej, sprawcy upozorowali jej samobójstwo przez powieszenie – wyjaśnia Łukasiewicz.

Ja informuje prokuratura  obaj oskarżeni przyznali się częściowo do znęcania się nad kobietą, natomiast nie przyznali się do jej zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, Sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

oprac. pg/Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *