RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Odzyskano skradzione samochody

Dziewięć skradzionych samochodów odzyskała ostrołęcka policja. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko trzem mężczyznom w wieku od 23 do 33 lat, którzy na swojej posesji przechowywali skradzione samochody.

Podejrzani trzej mieszkańcy Wyszkowa i okolic, którzy w miejscowości Michałowo (gm. Goworowo), przechowywali skradzione wcześniej samochody różnych marek, m. in. marki Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan. Samochody zostały utracone przez właścicieli na terenie Warszawy, Katowic, Płocka i Płońska w okresie od 14 stycznia do 10 lutego 2020 r. Łączna wartość skradzionych aut wynosi około 600 tys zł. Do ujawnienia przestępstwa doszło na skutek przeszukania posesji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Wszystkie auta znajdujące się na posesji zostały zabezpieczone.

Sprawcy, przesłuchani na okoliczności ujawnionych się na posesji samochodów, złożyli obszerne wyjaśnienia. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za zarzucane im czyny trzem podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

SK/PO w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 11 =