RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Pilotażowy program teleopieki dla seniorów [FOTO]

Ostrołęka oraz gminy Rzekuń i Różan przyłączyły się dziś (24.02) do pilotażowego programu teleopieki. Ponad 650 seniorów ma korzystać z tak zwanego „przycisku życia” znajdującego się na elektronicznej opasce. Program ma ułatwić opiekę nad seniorami, osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

– Jesteśmy dumni z tego programu – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Chcemy objąć tym programem osoby, które wymagają szczególnej opieki. Chcemy być odpowiedzialni za życie, bezpieczeństwo naszych starszych seniorów, ale również tych, którzy wymagają wsparcia i opieki.

Teleopieka ma ułatwić dbanie o bezpieczeństwo seniorów, którzy są pod opieką rodziny, nie wymagają pobytu w dziennym domu seniora i chcą pozostać we własnym środowisku.

– To dobrze, że Ostrołęka bierze udział w tym programiemówi Łukasz Kulik prezydent Ostrołęki.Widzimy duży potencjał w tej kategorii usług, cieszymy się, dużo sobie obiecujemy. A jak wyjdzie zobaczymy pod koniec rok.

Program teleopieki został przygotowany przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Łącznie 28 gmin z całego Mazowsza bierze udział w pilotażu, który dla korzystających ma być bezpłatny.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *