RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Po pijaku powybijał szyby w sklepie i remizie OSP

22-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego odpowie za to, że po pijaku wybił 9 szyb i uszkodził jedne z drzwi wejściowych w sklepie oraz remizie OSP. Straty oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych.

W miniony piątek, 31 lipca, na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące zniszczenia mienia. Według relacji osoby zgłaszającej młody agresywny mężczyzna najpierw szarpał się ze swoją matką, następnie w przypływie złości rzucał cegłami, m.in. w szyby sklepu oraz remizy OSP powodując ich wybicie.

– Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany w zgłoszeniu adres, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Zastali tam zgłaszających oraz 22-letniego sprawcę zdarzenia. Mieszkaniec naszego powiatu był bardzo zadowolony z faktu wybicia szyb, został szybko obezwładniony. Łącznie agresor wybił 9 szyb i uszkodził jedne z drzwi wejściowych, szkody powstałe w wyniku jego działania oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych – informuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny jest ponad 1,5 promila alkoholu. 22–latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − twelve =