RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Policjanci zabezpieczają dwa niewybuchy [FOTO]

Od wczoraj (8.04.) ostrołęccy policjanci zabezpieczają dwa niewybuchy. Jeden z nich z znaleziono w gminie Troszyn, a drugi w gminie Lelis. 

Pierwszy z nich to niewybuch pocisku artyleryjskiego kal. 82 mm wraz zapalnikiem, który został odnaleziony na terenie gminy Troszyn w odległości około 100 metrów od zabudowań gospodarskich podczas prowadzonych tam prac polowych.

W drugim przypadku niewybuch został znaleziony na terenie gm. Lelis. Ustalono, że znaleziony przedmiot to granat moździerzowy z urwanym zapalnikiem.

– W obydwóch przypadkach bezpośrednio po otrzymanych zgłoszeniach na miejsce pojechali policjanci z nieetatowej grupy rozminowania minersko-pirotechnicznego, którzy potwierdzili zgłoszenia – informuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.  – Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne miejsca przed dostaniem się do nich osób postronnych. O znaleziskach powiadomiono także saperów, którzy mają w najbliższym czasie wywieźć je na poligon.  

Tego typu znaleziska są bardzo częste w naszym regionie, dlatego przypominamy jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

– pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

– o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *