RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Policyjny pościg z narkotykami i atrapą broni w tle

Ostrołęccy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna na widok policji zaczął uciekać. Okazało się, że był pijany, do tego miał przy sobie narkotyki i atrapę broni. 

W ubiegłym tygodniu policjanci z Kadzidła kwadrans po północy zauważyli na terenie jednej z gmin powiatu bmw. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jego kierowca może posiadać narkotyki. Policjanci wydali sygnały by zatrzymać pojazd, jednak kierujący nim mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

– Po przejechaniu około kilometra kierujący bmw się zatrzymał  i zaczął uciekać do lasu, jednak po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany przez policjantów. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli foliowe torebki z zapięciem strunowym. W jednej z nich znajdował się biały proszek, który po jego wstępnym przebadaniu okazał się amfetaminą. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli też małą wagę elektroniczną, która mogła służyć do porcjowania narkotyków – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W aucie, którym się poruszał policjanci znaleźli kolejne porcje narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Łącznie kilkaset porcji środków odurzających, które nie trafi na rynek. W pojeździe był także przedmiot przypominający broń, jak się okazało była to broń hukowa tzw. straszak.

Badanie trzeźwości wykazało, że 32-latek prowadził auto pod wpływem alkoholu. Alkomat w jego organizmie wykazał 1,5 promila alkoholu. Natomiast sprawdzenie mężczyzny w policyjnych bazach informacyjnych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy, za to posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który został orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

– Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz kierowania samochodem „na podwójnym gazie” – dodaje Żerański.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *