RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Pożar wędzarni. Są pierwsze ustalenia w sprawie śmierci 59-latka

Znamy pierwsze ustalenia prokuratury w sprawie spłonięcia 59-letniego Andrzeja K., mieszkańca miejscowości Rębisze-Kolonia (gmina Goworowo). Do tragedii doszło dziś (10.04) w okolicach godziny 5. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyzna najprawdopodobniej zginął podczas wędzenia mięsa na święta.

Dziś około 5 rano strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce udali się na miejsce zgłoszenia ugaszonego pożaru w miejscowości Rębisze-Kolonia. 

– Działo się to w budynku gospodarczym, konkretnie w pomieszczeniu przeznaczonym na wędzarnie. Po dojeździe w tym właśnie pomieszczeniu była spalona osoba, mężczyzna, prawdopodobnie w wieku 60 lat. Z takich naszych przypuszczalnych oględzin tego wynikało, że prawdopodobnie przyczyną było wypadnięcie materiału palnego i spowodowanie pożaru co właśnie miało skutek śmiertelny. Oczywiście pracowała tam policja i prokurator i to oni ustalą przyczynę – mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy PSP w Ostrołęce.

Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, częściowo potwierdziła wersję strażaków, jednak wciąż wokół sprawy jest kilka niewiadomych. Jak się okazało ciało mężczyzny w wędzarni znalazł syn. 

– W toku podjętych czynności udało się ustalić, iż mężczyzna ten wędził mięso w przydomowej wędzarni i prawdopodobnie podczas tych czynności związanych z przygotowaniem mięsa, prawdopodobnie na święta niekontrolowanie zaprószył on w tym budynku gospodarczym ogień i w wyniku pożaru wyszło doszło do śmierci Andrzeja K. Ciało mężczyzny zostało ujawnione przez jednego z synów ofiary – wyjaśnia Edyta Łukasiewiczciało to zostało zabezpieczone na potrzeby czynności procesowych – dodała.

Dokładną przyczynę śmierci mieszkańca gminy Goworowo wykaże sekcja zwłok.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − two =