RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie utonięcia 3,5-letniego dziecka

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 3,5-letniego Adama. Do tragedii doszło w 25 marca 2020 r. w gminie Baranowo. 

Jak ustalono, tego dnia bracia Adam [3,5 lat] oraz Dawid [5 miesięcy] pozostawali pod opieką matki. Wszyscy przebywali na podwórku. Adam bawił się zabawkami, natomiast młodszy syn spał w wózku.

Kiedy obudził się, przez chwilę matka zajęła się dzieckiem. Około godziny 14 kobieta stwierdziła, że Adam oddalił się w nieznanym kierunku. Zaczęła szukać syna na podwórku, sprawdziła też pobliskie posesje. Dziecka nie znalazła. Poszła w kierunku pobliskiego stawu znajdującego się za stodołą posesji. Zauważyła unoszące się na wodzie ciało dziecka. Wyciągnęła dziecko na brzeg i zaczęła wołać o pomocmówi Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzeczni prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Wołanie usłyszała babcia, która natychmiast przybiegła na miejsce. Kobiety udzieliły dziecku pierwszej pomocy i wezwały służby ratunkowe.

– Nad staw przyszli dwaj sąsiedzi, którzy rozpoczęli resuscytację dziecka do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. W celu udzielenie pomocy dziecku przybyły dwa zespoły ratunkowe. Pomimo podjętych czynności reanimacyjnych dziecko zmarłododaje Łukasiewicz. 

Prokuratura przesłuchała już światków, przeprowadziła też oględziny miejsca zdarzenia i znalezienia zwłok. Przeprowadzono też sekcję zwłok dziecka, na podstawie której ustalono, że przyczyną śmierci Adama było utonięcie w słodkiej wodzie.

Aktualnie trwają czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci dziecka.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *