RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Przyznano dotacje na prace przy zabytkach

Pięć parafii z terenu powiatu ostrołęckiego otrzymało dotacje na prace przy zabytkowych budynkach. W sumie na ten cel starostwo przeznaczy 300 tys. złotych.

Radni powiatu ostrołęckiego podczas ostatniej sesji przyjęli projekt uchwały w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków położonych na obszarze powiatu ostrołęckiego w roku 2019. Pieniądze otrzymały parafie z Myszyńca, Lipnik, Rzekunia, Kleczkowa i Baranowa:

  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu – otrzyma 100 000 zł na renowację elewacji ściany frontowej Bazyliki Mniejszej w Myszyńcu wraz z uzupełnieniem tynków.
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Wawrzyńca w Kleczkowie – 58 000 zł na wymianę instalacji elektrycznej zewnętrznej i wewnętrznej wikarówki i dzwonnicy.
  • Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach – 80 000 zł na remont kościoła.
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Bartłomieja AP w Baranowie – 40 000 zł na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont kościoła.
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu – 22 000 zł na wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie pokrycia dachowego na budynku kaplicy cmentarnej na cmentarzu parafialnym.

– Powiat Ostrołęcki nadal będzie podejmował uchwały które przeznaczą pieniądze na renowacje zabytkówmówi Krzysztof Parzychowski wicestarosta powiatu ostrołęckiego.

Komisja rozpatrywała wnioski już po raz drugi. W roku ubiegłym na ten sam cel przeznaczono taką samą kwotę.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *