RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Rusza pierwsza linia autobusowa w ramach Funduszu Rozwoju Przewozu Autobusowych – rozkłady jazdy

Udało się uruchomić linię Ostrołęka-Czarnia przez Przystań i Kadzidło. Powiat podpisał umowę z operatorem tego kursu, a dziś (23.10.) pierwsze autobusy wyruszyły na trasę.

Ustawa o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych. To ma zachęcić przewoźników, aby powrócili na trasy do tej pory nierentowne.

Powiat Ostrołęcki wnioskował o pięć linii – najwięcej spośród powiatów na Mazowszu. Na wszystkie pięć otrzymał dofinansowanie. Pierwsza uruchomiona linia to Ostrołęka-Czarnia, która zaczęła swoje funkcjonowanie 23 października. Kolejna, na trasie Ostrołęka-Łyse przez Brzozówkę-Kadzidło-Jazgarkę- Myszyniec-Krysiaki uruchomiona zostanie 28 października.

Trwają jeszcze procedury związane z uruchomieniem kolejnych trzech linii. Jak tylko umowy z przewoźnikami zostaną podpisane, poinformujemy o dacie rozpoczęcia kursów oraz opublikujemy rozkład jazdy.

Warto zaznaczyć, że także gminy mogły składać wnioski do Funduszu. Na ten krok zdecydowały się Czarnia, Myszyniec i Troszyn.

oprac. pg/Starostwo powiatowe w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *